Biznest – inwestycje aniołów biznesu

2016-08-08 napisał

Biznest to program nadzorowany przez Polski Fundusz Rozwoju. Jego początek datowany jest na drugą połowę 2016 roku.

Biznest jest instrumentem kapitałowym, który ma stanowić spoiwo między finansowaniem oferowanym w ramach programu Starter a fazą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw, w której będą one atrakcyjne dla kapitału oferowanego przez aniołów biznesu. Podobnie jak starter inicjatywa ta jest skierowana do przedsiębiorstw, które nie prowadzą działalności na żadnym rynku lub prowadzą działalność na dowolnym rynku od mniej niż 7 lat. Po raz kolejny chodzi o aktywizacje początkujących podmiotów na rynku.

Kluczową rolą w całym przedsięwzięciu odgrywają pośrednicy szukający odpowiednich sponsorów i projektów o dużym potencjale, godnych finansowania. Pośrednicy finansowi mają za zadanie wyszukiwać młode przedsiębiorstwa dysponujące innowacyjnymi pomysłami, a następnie mobilizować inwestorów prywatnych do zapewnienia kapitału w celu dokonania inwestycji.

W ramach programu środki publiczne będą wspomagane przez środki prywatne wykładane przez Anioły Biznesu. Stosunek wyłożonego kapitału będzie miał proporcje 1:1. Ważnym elementem całego łańcucha komunikacji  będą które będą dokonywały inwestycji w odbiorcę ostatecznego angażując odpowiednio środki Aniołów Biznesu zrzeszonych w sieci oraz środki publiczne pochodzące z instrumentu Biznest.

Sieci Aniołów Biznesu będą mogły liczyć na wsparcie finansowe w wysokości od 30 do 50 milionów zł.

Warunkiem powodzenia konkretnego projektu zaangażowanie minimum 2 aniołów biznesu w daną inwestycję.

Preferowanymi uczestnikami konkursu są Sieci Aniołów Biznesu lub ich wehikuły inwestycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *