Dzień informacyjny ICT/FET w Programie Horyzont 2020

2016-11-15 napisał

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na Dzień informacyjny ICT/FET w Programie Horyzont 2020, który odbędzie się w dniu 22 listopada, w Warszawie.

horizont

Podczas Dnia informacyjnego ICT/FET przedstawione zostaną następujące zagadnienia:
Program Pracy LEIT – ICT 2016-2017 i tematów związanych z ICT (Information and Communication Technologies) w Programie Horyzont 2020.
Program Pracy w ramach FET (Future and Emerging Technologies), w tym konkursy FET Open, FET proactive oraz FET flagships.
Finansowanie badań z zakresu technologii kwantowych w ramach Programu QuantERA, współfinansowanego z Programu Horyzont 2020.
Możliwości pozyskania dofinansowania z Programu Horyzont 2020 dla MŚP
i start-upów z obszaru ICT.
IMPACT Growth: europejski program akceleracji startupów.
Przykłady projektów typu: Działania badawczo-innowacyjne (Research and innovation actions), Działania innowacyjne (Innovation actions), Działania koordynacyjne i wspierające (Coordination and Support Action) oraz instrument MŚP (SME instrument).
Możliwości startowania polskich zespołów badawczych w ramach konkursów ogłaszanych przez Narodowe Centrum Nauki – konkurs CHIST-ERA na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu ICT. Tematy konkursu: Lifelong Learning for Intelligent Systems (LLIS) oraz Visual Analytics for Decision Making under Uncertainty (VADMU).
Ogólne zasady składania, oceny i uczestnictwa w projektach w Programie H2020.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie podmioty zainteresowane uzyskaniem dofinansowania z KE z Programu Horyzont 2020 na działania związane z rozwojem technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Dzień informacyjny odbędzie się 22.11.2016, w Warszawie, w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, przy ul. Pawińskiego 5 B (Aula im. Wacława Olszaka).
Mapka dojazdu wraz ze wstępną agendą spotkania do pobrania na stronie spotkania:
http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-ictfet-w-programie-horyzont-2020-2
Udział w spotkaniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Rejestracja na spotkanie jest obowiązkowa i odbywa się poprzez stronę spotkania:
http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-ictfet-w-programie-horyzont-2020-2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *