Dotacje na ekoinnowacje – konkurs Biostrateg

2015-06-08 napisał

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs BIOSTRATEG. Jest on przeznaczony dla naukowców zajmujących się tematyką rolnictwa, leśnictwa, gospodarowania zasobami naturalnymi, a także ochroną różnorodności biologicznej. NCBR zapowiedziało, że najlepsze projekty otrzymają łącznie 200 mln zł. Jest to już druga edycja programu.

Biostrateg dotacje innowacje nauka

Szanse na dotacje mają naukowcy zajmujący się rolnictwem i ochrona przyrody.

Celem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest podnoszenie poziomu polskiej nauki, zwiększenie znaczenia jej osiągnięć na arenie międzynarodowej, a także pomoc we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań naukowych na rynek. Konkurs Biostrateg wpisuje się w te działania – dzięki dotacjom mają powstać innowacyjne, ale także dające się skomercjalizować, rozwiązania. Obszary tematyczne, które wskazało NCBR prezentujemy poniżej.

  • Bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo żywności;
  • Racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodnej;
  • Przeciwdziałanie i adaptacja do zmian klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa;
  • Ochrona bioróżnorodności oraz zrównoważony rozwój rolniczej przestrzeni produkcyjnej;
  • Leśnictwo i przemysł drzewny.

Dzięki realizacji wyłonionych przez NCBR projektów nowych produktów, technik i technologii ma wzrosnąć konkurencyjność polskiej gospodarki. Nie jest to jednak jedyne pozytywny skutek przeprowadzenia konkursu: ma on spowodować zwiększenie intensywności współpracy ośrodków naukowych z przedsiębiorcami. Kolejnym celem jaki ma zostać osiągnięty dzięki konkursowi BIOSTRATEG to zachęcenie polskich naukowców do częstszej współpracy w ramach europejskich programów badawczych, realizujących działania o podobnej tematyce.

Budżet

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyasygnowało na dofinansowanie projektów 200 milionów złotych.

Harmonogram i sposób składania wniosków

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy narzekają na to, że mimo zapewnień o cyfryzacji i digitalizacji wciąż muszą wypełniać i składać papierowe wersje wniosków – w tym konkursie nabór jest w pełni elektroniczny – odbywa się poprzez platformę OSF – jest ona dostępna pod adresem: https://osf.opi.org.pl

Nie wiemy jeszcze kiedy wystartuje nabór – gdy tylko pojawi się na ten temat informacja niezwłocznie napiszemy o tym na stronie. Póki co, wiemy jedynie, że nabór potrwa 1,5 miesiąca (45 dni) od momentu rozpoczęcia naboru w elektronicznym systemie OSF.

Źródło: http://www.ncbir.pl/programy-strategiczne/srodowisko-naturalne-rolnictwo-i-lesnictwo—biostrateg/biostrateg-ii-konkurs/aktualnosci/art,3392,ii-konkurs-na-projekty-w-ramach-programu-strategicznego-srodowisko-naturalne-rolnictwo-i-lesnictwo-biostrateg.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *