„Szybka ścieżka” dla firm

2016-09-25 napisał

„Szybka ścieżka” to szansa mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, żeby zdobyć fundusze na realizację projektów, które obejmują badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe. Poprzednie edycje konkursu były na tyle popularne, że organizatory zdecydowali o uruchomieniu kolejnej we wrześniu tego roku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i postulatom zgłaszanym przez potencjalnych beneficjentów, udział w konkursie będą mogły wziąć także projekty realizowane na terenie województwa mazowieckiego.

Warunkiem do uzyskania wsparcia jest zobowiązanie przedsiębiorcy do wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych osiągniętych w projekcie.

Rozwój innowacyjnych firm to jeden z filarów Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dlatego tez możliwości i szans oferowane w ramach programu „szybka ścieżka” powinny być dostępne dla przedsiębiorców działających na terenie całego kraju.

Dla projektów na Mazowszu, które należy do kategorii regionów lepiej rozwiniętych, minimalna wartość przedsięwzięcia to 5 mln zł, a dla pozostałych województw 2 mln zł. Pulę 750 ml rozdzieli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a wnioski będzie można składać do 30 grudnia.

Do tej pory w tym działaniu podpisano 222 umowy na kwotę ponad 1 mld zł.

To kolejny program w ramach motywowania i wspierania przedsiębiorców w zakresie promocji i wdrażania innowacji, a także przeprowadzania badań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *