„Szybka ścieżka” dla firm

„Szybka ścieżka” to szansa mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, żeby zdobyć fundusze na realizację projektów, które obejmują badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe. Poprzednie edycje konkursu były na tyle popularne, że organizatory zdecydowali o uruchomieniu kolejnej we wrześniu tego roku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i postulatom zgłaszanym przez potencjalnych beneficjentów, udział w konkursie będą mogły wziąć także projekty realizowane na terenie województwa mazowieckiego.

Warunkiem do uzyskania wsparcia jest zobowiązanie przedsiębiorcy do wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych osiągniętych w projekcie.

Rozwój innowacyjnych firm to jeden z filarów Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dlatego tez możliwości i szans oferowane w ramach programu „szybka ścieżka” powinny być dostępne dla przedsiębiorców działających na terenie całego kraju.

Dla projektów na Mazowszu, które należy do kategorii regionów lepiej rozwiniętych, minimalna wartość przedsięwzięcia to 5 mln zł, a dla pozostałych województw 2 mln zł. Pulę 750 ml rozdzieli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a wnioski będzie można składać do 30 grudnia.

Do tej pory w tym działaniu podpisano 222 umowy na kwotę ponad 1 mld zł.

To kolejny program w ramach motywowania i wspierania przedsiębiorców w zakresie promocji i wdrażania innowacji, a także przeprowadzania badań.

Pin It


2 thoughts on “„Szybka ścieżka” dla firm

  1. Zawsze trzeba rzetelnie przyłożyć się do tematu. Każdy, kto chce założyć własną działalność musi mieć wiedzę. Genialnym rozwiązaniem jest książka “Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę”. Mi pomogła założyć własną kawiarnie.

  2. Fajnie promujecie temat dotacji :) Jak dla mnie trzeba mówić o sposobach, które mogą ułatwić życie poprzez założenie własnej firmy. Ja znalazłam książkę “Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę” WOW dzięki niej i swojej determinacji mogę pochwalić się, że założyłam własną pizzerię! :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *